20/02/2018 | 11:54; Stefan De Vrij nuk do të rinovojë kontratën siç kishte planifikuar një muaj më parë. Nëse aspekti sportiv ka shkuar mirë, nuk mund të themi të njëjtën gjë për jetën e përditshme. 30/04/2018. Guarda delle partite di calcio di Igli Tare online su Footballia Lazio director Igli Tare says that his club turned down an offer in the region of £62m for midfielder Sergej Milinkovic-Savic during last summer's transfer window. Igli Tare i shumëkërkuar, klubi i Bundesligës e do si drejtor sportiv. “Dua që të kualifikohemi sa më shpejt në Champions League. “Sirena” gjermane për drejtorin sportiv të Lacios, Igli Tare. Feb 25, 18:24. Puna e kryer në Itali me Lacion për ish-lojtarin e Kombëtares shqiptare nuk ka kaluar pa u vërejtur. Igli Tare ka lindur më 25 korrik 1973 në Vlorë, Shqipëri, dhe është një drejtues sportiv dhe ish futbollist në rolin e sulmuesit. Shqiptari pati disa fjalë edhe për ministrin e Sportit, Spadafora duke e quajtur të papërgjegjshë. Drejtuesi i skuadrës kryeqytetase, është shënjestruar nga skuadra e Bundesligës, Lajpcig. “De Vrij? Një ngjarje e rëndë ka tronditur Drejtorin e klubit italian të Lacios, Igli Tare. Drejtori sportive i Lazios, Igli Tare është shprehur shumë i zhgënjyer me trajtimin që Qeveria e italisë po ia bën futbollit. Nga mediat ndërkombëtare të sportit, me plot të drejtë u cilësua si transferi i dekadës, shkruan GazetaBlic. Futboll “Xhevahiret” e zbuluar nga Igli Tare dhe rilindja e Lacios. Sulmohet Igli Tare, i vërsulet një pitbull derisa po shëtiste dy qentë e tij. Për futbollistin e Udineses, Silvan Widmer. 0. 16:15 - 08 Gusht. 04/02/2019 - 19:25 Igli Tare beson se ka ndërtuar një skuadër që është e destinuar për të shkuar larg. Mbrojtësi 24-vjeçar është pjesë e Përfaqësueses së Zvicrës. Mbrojtësi holandez dhe klubi i Lacios do të ndahen në përfundim të sezonit, kur mbyllet kontrata e lojtarit dhe një gjë të tillë e ka konfirmuar dje edhe Igli Tare… Ai nuk harron të përmendi as sesi ka arritur deri aty, apo paragjykimet për origjinën e tij. Nel 2008 ricopre il ruolo di coordinatore dell'area tecnica e dal 2009 quello di direttore sportivo della Lazio Carriera Giocatore Club. Paraqitjet fenomenale të kryeqytetasve e kanë kthyer shqiptarin në një ndër drejtorët sportiv më të mirë në qarkullim. Cristiano Ronaldo pas nëntë viteve të kaluara në Santiago Bernabeo, u transferua në Torino. Igli Tare në garë për çmimin e rëndësishëm. Nuk ka ndryshuar asgjë, së shpejti do të vijë rinovimi.” Drejtori sportiv i Lazio, Igli Tare, ka sqaruar të ardhmen e mbrojtësit, që ende nuk është e qartë. Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka bërë të ditur se gjatë verës e refuzoi një ofertë të Milanit, për shkak se zgjodhi me zemër e jo për para. Ai u shprehë që Qeveria spo e ndihmon aspak futbollin, transmeton Gazeta Sinjali. Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare është ndalur në një intervistë të gjatë për “Corriere dello Sport”, ku ka zbuluar prapaskenat e merkatos së verës te klubi bardhekaltër. Tare është një profil shumë i vlerësuar nga drejtuesit më të lartë të klubit gjerman. Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të hapur e më të lidhur. Chi è Mohamed Simakan. Mbappe: Çfarë Barcelone, e … Lëvizje e bujshme në Seria A, Igli Tare lë Lazion për…?! Periskopi.com 5 Shkurt 2021, 21:16 Sporti. Puna e kryer në Itali me Lacion për ish-lojtarin e Kombëtares […] Çfarë ndodh me trupin tuaj, kur shmangni ngrënien e mëngjesit! Nga Fatjon Rupi 19/12/2019 - 17:42 Ish sulmuesi i kombëtares shqiptare, Igli Tare vijon të mahnisë me menaxhimin që i bën ekipit italian, Lazio. Strakosha drejt largimit nga Lazio, Igli Tare gjen zëvendësuesin e portierit shqiptar 12:37, 04/02/2021. Kësaj radhe Tare tregoi se kishin transferuar Muriqin në mënyrë që ta zëvendësonte Caicedon, shkruan Sinjali Sportiv. Sipas asaj që raporton “TuttoMercatoWeb”, vlonjati i skuadrës së njohur italiane është shënjestruar nga skuadra e njohur e Bundesligës, Lajpcig. Igli Tare është gati për një lëvizje të papritur në merkaton verore, shkruan Gazeta inFokus. Ai shpeshherë etiketohet si … Igli Tare zbulon objektivin e Lazios. E bujshme/ Igli Tare pranë akordit me yllin e Liverpulit March 20, 2020 Lacio ka ndërtuar një super skuadër këtë vit dhe juk është aspak çudi që disa nga gjigantët e Europës të futen në garë për të rrëmbyer talentet, që Tare i ka zbuluar në kategoritë më të ulëta të Italisë dhe jashtë saj. Dështimi për të fituar “Scudetton” ka bërë që Napoli të mendojë për revolucionin. L'animale si è mostrato subito aggressivo e, dopo aver ucciso la barboncina, ha aggredito anche l'altro cane. Porównanie statystyk zawodników: Igli Tare vs Giovanni Simeone. Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare është ndeshur me një incident të frikshëm ditën e sotme. Bashkëpunonin me Tiren për të zhvatur familjarët e pacientëve, këto janë 2 infermieret e arrestuara. Liridon Latifi me shumë gjasa do ta vazhdojë aventurën në një kampionat të huaj gjatë afatit kalimtar të verës. Igli Tare e pranon dështimin e parë për sivjet. “Sirena” gjermane për drejtorin sportiv të Lacios, Igli Tare. Dueli me Francën në stadiumin e ri Air Albania pritet të bëjë bashkë në këtë impiant të gjithë emrat që kanë dhënë kontributin e tyre për fanelen kuq e zi në të kaluarën. Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare ka folur përsëri për transferimin e Vedat Muriqit. Sezonin e ardhshëm priten shumë ndryshime në skuadër pasi lojtarë, drejtori sportiv madje edhe trajneri priten të ndryshohen për të ndërtuar një skuadër konkurruese. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të rezidencës së tij në zonën Olgiat Shqiptari, i cili prej vitesh mbanë postin e drejtorit të merkatos te skuadra e Lazios ka treguar se di të marrë lojtarë cilësore në skuadër. E rëndë në Itali/ Igli Tare sulmohet nga një pitbull ndërsa shëtiste, lëndohet vetë dhe humb një prej qenve. "Ndeshja e Kupës së … U komentua shumë nga të gjithë gurmanët e futbollit botëror, derisa së fundi ka folur edhe drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare. Të paktën këtë ka deklaruar drejtori sportiv i Lazios në prag të sfidës së sotme kundër Frosinone, e vlefshme për Seria A italiane. Grupi e di se në tre vitet e fundit, ne mund të ishim kualifikuar lehtësisht. Igli Tare ishte opsioni i parë i Milanit për ta z… 171. Drejtori sportiv i kësaj skuadre, Igli Tare, së fundmi ka shfaqur interesim për. Mediat italiane raportojnë se ish-sulmuesi i Shqipërisë është sulmuar nga një pitbull, i cili ka shqyer… Si të tille nuk mund të mungonin ish kapiteni Igli Tare apo dhe ish trajneri Gianni De Biasi. Të mërkurën, teksa po shëtiste me dy qentë e tij, Tare është sulmuar nga një Pitbull, i cili i kishte shpëtuar të zotit. “Vullneti i Stefan është të qëndrojë me ne, por me holandezët është gjithmonë e vështirë të bisedosh, – tha shqiptari për “Premium Ai që nga viti 2013 është pjesë e Udineses në Serie A. Igli Tare aggredito da un pitbull: orrore e tragedia, sbranata la sua barboncina. Igli Tare takohet me menaxherin e Liridon Latifit. 5 gennaio 2021, 4:09 AM ... Igli Tare, che ha perso la sua barboncina rimasta uccisa dal pitbull che poco prima aveva scavalcato una rete di recinzione ed era libero. Igli Tare (Valona, 25 luglio 1973) è un dirigente sportivo ed ex calciatore albanese, di ruolo attaccante. Sergei Milinkovic-Savic […] Nuk kanë qënë ditë të mira këto për Igli Taren, drejtorin sportiv të Lazios. Madhësia e tekstit. 18 Prill, 2017. […] “Të ndalesh tani do të thotë […] Një qen Pitbull dhe Igli Tare. Igli Tare është në Facebook. Tare është një profil shumë i vlerësuar nga drejtuesit më të lartë të klubit gjerman, shkruan TuttoMercatoWeb. Sipas mediave angleze, ai ka arritur marrëveshje me lojtarin e … Një ngjarje e rëndë i ka ndodhur në Romë drejtorit sportiv të Lazios, ish sulmuesit të kombëtares kuqezi, Igli Tare. Igli Tare (Albanian pronunciation: [ˈiÉ¡li 'taɾɛ]; born 25 July 1973) is an Albanian retired footballer who played as a striker. He is currently the sporting director at Serie A club Lazio. Igli Tare è stato protagonista suo malgrado di un episodio tanto assurdo quanto spiacevole. Një ditë më parë, shqiptari është sulmuar në rrugë nga një qen i racës pitbull, që i shkaktuar plagë në trup si dhe i ka marrë jetën qenit të tij. Il calciomercato della Lazio nelle parole di Igli Tare, direttore sportivo biancoceleste, poco prima del derby. Thomas Strakosha ka hyrë në një sezon krejtësisht negativ dhe e ardhmja tani mund të jetë larg Romës. Koreja e Jugut nis testimin e kafshëve për Covid-19. Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Igli Tare dhe të tjerët që mund t'i njihni. “Në fund të sezonit të kaluar, Caicedo ra dakord me mua dhe presidentin për ofertën nga Katari. Një nga destinacionet më të mundshme është Lazio, që prej disa muajsh interesohet për mesfushorin e Skënderbeut. Tare, është vlerësuar me çmime të shumta prestigjoze për punën e tij si drejtor sportiv te Lacio. Igli Tare në një rrëfim të gjatë për “Digitalb” shpreh të gjithë ambiciet dhe projektet e tij. Normalisht ai duhej të shkonte. Bramki, mecze, asysty, strzały i wiele innych danych z całej kariery